ПРИСУХІН МОДЕСТ ІВАНОВИЧ

Присухін Модест Іванович

Присухін Модест Іванович - викладач англійської мови та літератури, 1941 року народження. Навчаючись в Збаразькій школі робітничої молоді одночасно працював керівником музичного гуртка і баяністом-акомпаніатором  в Збаразькому Палаці піонерів і Збаразькому Будинку народної творчості.

У 1964 р. закінчив Львівську державну консерваторію по класу скрипки, отримавши кваліфікацію соліста оркестру і викладача.

Працюючи в Тернопільському державному музичному училищі виховав плеяду скрипалів, які плідно працюють в Україні і в престижних оркестрах і навчальних закладах інших країн.

Постійно виступав з сольними концертами. По запрошенню Тернопільської філармонії брав участь в концертах всесвітньовідомих органістів, з якими виконував твори композиторів епохи бароко. Певний час виступав з концертами в Російській Федерації. Працював артистом-солістом-інструменталістом в Тернопільській філармонії з відповідними гастролями по Україні. Брав участь в польських фестивалях «Квяти Подолля», а також лемківських фестивалях. Був активним учасником національно-патріотичного клубу «Золотий вересень», який був започаткований легендарною особистістю Тернопілля І. П. Геретою.

Створив струнний квартет для якого написав близько 50-ти обробок і аранжувань. Створив камерний оркестр. На той час такий вид діяльності учбовими програмами не передбачався. Оркестр гастролював по містах Тернопілля і частково Львівщини. За дорученням Тернопільського обкому партії висвітлював визначні музичні події в газетах «Вільне життя» та «Ровесник». Виступав з музичними програмами по радіо і телебаченню. За поданням київських композиторів п.Гомоляки і п.Гембери певний час очолював Спілку композиторів Тернопілля. Надавав методичну допомогу музичним школам області. Був куратором Кременецької музичної школи. Відстоював честь рідного закладу, беручи участь в обласних спортивних змаганнях і виборюючи призові місця. Захоплювався спелеологією, гірським туризмом, вело туризмом.

В 1999 році закінчив Тернопільський обласний інститут післядипломної освіти за спеціальністю англійська мова і література. По закінченню інституту працює викладачем англійської мови.

Створив перший в Україні посібник для музичних закладів І-ІV рівнів акредитації «Курс англійської мови для музичних коледжів». Переважна більшість цих закладів користується ним. Було здійснено 2 видання посібника. Поряд з цим з друку вийшло шість музичних видань:

  1. Збірник каденцій для скрипкових і фортепіанних концертів.
  2. Фортепіанні партії до каприсів Н. Паганіні і Г. Венявського.
  3. Популярні твори для фортепіано.
  4. Збірка творі для струнних інструментів у супроводі фортепіано.
  5. Популярні твори для скрипки і фортепіано.
  6. «Аве Марія» – для хору, солістів у супроводі фортепіано. «Експромт для фортепіано».

Модест Іванович – шанувальник гумору. Брав участь в гуморинах і здійснював власні концерти гумору за участю студентів музичного училища.