Новини
Юні митці Тернопільщини поділилися дослідженнями у галузі музикознавства, фольклористики та композиції
- 19:18 17 березня 2025
Тридцять вихованців мистецьких та музичних шкіл Тернопілля взяли участь у першій обласній учнівській науково-творчій конференції «Юні митці Тернопільщини», під час якої поділилися своїми роботами у трьох секціях: «Юний композитор», «Юний музикознавець», «Юний фольклорист». Конференцію започаткував Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької за підтримки Департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації та Тернопільського обласного осередку Національної Всеукраїнської музичної спілки.
Секцію «Юний композитор» модерували знані композитори, викладачі мистецького коледжу Іван Небесний та Ольга Драгомирецька. Юні композитори відважно демонстрували власні музичні твори та обробки народних пісень. Були представлені і власні пісні, й інструментальні твори.
Учасники секції «Юний музикознавець», яку вели викладачки Марія Бородай та Наталія Букало, майстерно розповідали про свої улюблені інструменти, музичні предмети, які вивчають, про відомих мистецьких діячів нашого краю — композиторів, виконавців, диригентів. Професійно, із знанням справи, учасники подали розвідки про відомі та маловідомі факти з життя та творчості Василя Барвінського, Клима Чічку Андрієнка, Ігоря Герету, Соломію Крушельницьку та Василя Безкоровайного, про ювілейний концерт Мирослава Скорика у Тернополі, про Анатолія Кос-Анатольського та тернопільську виконавицю Ірину Музику.
Розповіді про улюблену народну пісню та її виконання, сімейні традиції святкування календарних свят, про виконавців народної музики та фольклорні колективи Тернопілля представили учасники секції «Юний фольклорист», яку модерували викладачі Ірина Романюк та Любов Рогачевська. Юні учасники представили цікаві дослідження про пісню «Із сиром пироги», »Дощик», сімейну пісню «Голуби», народний аматорський хор «Червона калина».
Усі модератори онлайн-конференції — викладачі відділу «Теорія музики» Тернопільського мистецького коледжу.
» Маємо велику радість, що вимріяний проєкт відбувся. Ми дали змогу діткам мистецьких шкіл області по іншому себе розкрити, а саме в сфері композиції, фольклористики та музикознавства. Основна мета вчителів та викладачів запалити — любов дітей до вивчення культури свого краю. А також не пропустити в страшні дні сьогодення зародження юного науковця, композитора чи фольклориста», — резюмувала підсумки конференції голова оргкомітету, керівниця відділу «Теорія музики» Наталія Букало.
«Тернопільський мистецький коледж цією конференцією створив ще один майданчик для розкриття та розвитку потенціалу талановитих учнів наших мистецьких закладів області саме у напрямку стимулювання їх до дослідницької і пошукової діяльності. Це перший почин, який, без сумніву, матиме продовження у наступні роки», — зазначив очільник коледжу Сергій Маловічко.