33На відділі «Теорія музики» Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької відбувся щорічний конкурс солоспівів. Присвячений він був 145-річниці від дня народження Василя Безкоровайного — яскравого  представника галицьких музикантів, уродженця Тернополя, українського композитора, диригента, піаніста, музичного діяча, чия творчість довший час була у забутті. Музика композитора поступово повертається до української культури, усе частіше звучить у концертних програмах.

Учасниками імпрези були і викладачі коледжу, і студенти, створивши незабутню атмосферу української музики. На конкурсі звучали пісні: псалом «Вскую отринул мя єси» у виконанні викладачки української мови, класної керівниці відділу Марії Чорненької (партія фортепіано — Оксана Яструбчак), «Колискову» презентував Діонісій Осіпов ( партія фортепіано — Анастасія Бойчук), «Затремтіли струни» — Оксана Яструбчак (концертмейстер —  Ірина Перкач),  «Чари ночі» — Ангеліна Крамар (концертмейстер — Ангеліна Павлюк), «Серденько» — Ярема Парносов,  «І все-таки до тебе» —  Ірина Перкач (партія фортепіано — Оксана Яструбчак),   «Для проліски» — Анастасія Бойчук (партія фортепіано — Діонісій Осіпов), «Дністрованка» —  Ангеліна Павлюк (партія фрортепіано — Ангеліна Крамар).

Координаторка заходу, очільниця відділу «Теорія музики» Наталія Букало підготувала цікаву та маловідому інформацію про композитора, а також представила настільну гру «Знайди Тернопіль» про відомі пам’ятки та популярні місця Тернополя. Викладачки відділу Ольга Драгомирецька та Любов Рогачевська допомагали студентам у виборі солоспівів та порадами щодо їх вивчення та виконання.

Усі виконавці отримали солодкі подарунки, а також грамоти й подяки з різними номінаціями.

34

Довідково. Василь Безкоровайний (1880-1966) — автор понад 350 різножанрових творів. Народився в Тернополі. Навчався у Тернопільській українській гімназії та Учительській семінарії. Згодом було навчання у Львівській політехніці та консерваторії. Продовжив навчання на філологічному факультеті Львівського університету. У 1912 році В.Безкоровайний переселився до Тернополя, де став учителем української гімназії та диригентом місцевого хору «Боян». Брав активну участь в музично-громадському житті. Організував філію Львівського Вищого музичного інституту, духовий оркестр, драматичний гурток.

У непрості роки Другої світової війни доля закинула В.Безкоровайного до Америки, де він оселився в Буффало. Хоча й жив за океаном, але завжди цікавився долею музичного життя України. Викладав у філії Українського музичного інституту Америки, керував українським хором, вчив гри на фортепіано, творив музику й постійно концертував. Помер 5 березня 1966 року й похований в Буффало, США.

Найвідоміші: твори для фортепіано, камерно-інструментальна музика, твори для симфонічного оркестру, хорові та вокальні, музика до драматичних вистав та дитяча оперета «Казка про Червону Шапочку».

Василь Безкоровайний широкоосвідченний інтелектуал (фізика, математика, володіння шістьма мовами), все своє життя віддав великій любові – музиці, за що цей гімназійний вчитель заслуговує не лише шани і поваги, а є насамперед прикладом самовідданості, сили незламного духу, подвижництва, не кажучи про композиторську творчість, яка очікує своїх дослідників, виконавців та інтерпретаторів.

 

Мітки: , , , , , ,

Додати коментар