5-29Конкурс читання поезій зорганізували у Тернопільському мистецькому фаховому коледжі імені Соломії Крушельницької викладачка української мови та літератури Марія Чорненька та культорганізатор Богдан Маюк. Студенти читали поезії Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка.

На сцені коледжу звучали Шевченкові «Розрита могила», «Тополя», Минають дні», «Мені однаково», «Не нарікаю я на Бога», «Хустина». У прочитанні поезії Тараса Шевченка журі найбільше вразило декламування Наталії Лісовської — перше місце. Ілона Лотоцька виборола друге місце, а Олена Пархуць – третє.

Декламували студенти і ліричні вірші Лесі Українки («Уста говорять…», «Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами», «До мого фортепіано», «Я не кохаю», «Мріє, не зрадь»), і поезію зі збірки «Зів’яле листя» Івана Франка. У цій номінації також перемогли троє студенток: Лілія Бричка – перше місце, Олеся Бедрій – друге і Єлизавета Олійник – третє.

Усі переможці отримали подарунки. Заохочувальними призами за участь у конкурсі були збірки поезій Івана Франка, Леся Українки та прозові твори тернопільської письменниці Валентини Семеняк.

Очолював журі артист обласної філармонії, переможець ХХІІ Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Т. Г. Шевченка та багатьох всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів, викладач коледжу Андрій Оленин. Члени журі — заступник директора коледжу з виховної роботи Ірина Романюк, голова предметно-циклової комісії «Загальноосвітні та соціально-гуманітарні дисципліни» Руслана Гардецька та Богдан Маюк.

«Щоб передати поезію (як і музику!) потрібно не просто вивчити слова чи ноти. Потрібно вникнути, заглибитися у суть твору – і тоді усе буде йти від серця, а отже щиро і правдиво», — таку пораду дав учасникам конкурсу голова журі.  І на прохання учасників «щось прочитати» продекламував вступ до поеми «Мазепа» Володимира Сосюри.

5-05-1

5-25-3

5-55-4

5-75-6

5-135-14

5-165-15

5-175-18

5-195-8

5-115-9

5-125-20

5-215-22

5-315-32

5-335-30

5-10

Мітки: , , , , , , , ,