Новини
Світ побачив унікальний альбом з музикою знаних композиторів та ілюстраціями юних художників
- 12:16 13 лютого 2025
Альбом-каталог «Сім видатних композиторів Тернопільщини в мистецьких витворах юних художників» — таке унікальне видання створили у Тернопільському мистецькому фаховому коледжі імені Соломії Крушельницької. Авторами його є Богдан Федорів, викладач образотворчого мистецтва мистецької школи коледжу, та Наталія Букало, очільниця відділу «Теорія музики». За QR-кодом в альбомі можна також прослухати твори визнаних у світі тернопільських композиторів, які надихнули юних художників створити образотворче їх сприйняття.
В альбомі представлені життя та творчість семи відомих світу композиторів, життя яких пов’язане з тернопільською землею: Денис Січинський, Василь Безкоровайний, Василь Барвінський, Михайло Вериківський, Анатолій Горчинський, Ігор Поклад та викладач коледжу Іван Небесний.
Альбом складається з 97 учнівських творів різних жанрів та 88 робіт викладача. Разом — 185 художніх робіт та 13 творів семи тернопільських композиторів.
«Це інший погляд на музичні твори композиторів юних художників. Погляд небуденний та незвичний у 185 мистецьких роботах. Цей альбом введе у чарівний світ музичної і мистецької алегорії… Манлива подорож крізь віки й простори примусить глибоко задуматися над історією рідного краю і призначенням людини на землі, над такими вічними поняттями як життя і смерть, вірність і зрада, любов і розлука, щастя і недоля…. Коли розглядаємо представлені малюнки юних художників мистецької школи коледжу, вони неначе промовляють: «чарівний світ музики і мистецтва вічний», — коментує співавтор видання Богдан Федорів, викладач мистецької школи, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Богдана і Левка Лепких, лауреат обласної премії імені Олени Кульчицької.
«У цьому проєкті в єдине ціле поєдналися музичне та візуальне мистецтва. Об’єднуючим компонентом є композитори рідного краю. Моїм завданням було написати стислу та пізнавальну інформацію про митців, а також підібрати музичні твори, які є знакові для їх творчості, — розповідає співавторка проєкту, авторка текстів Наталія Букало. – Ця робота стала частинкою музикотерапії для наших дітей, які зцілювалися мистецтвом і ще пізнавали нове про знакових митців Тернопільщини».
До альбому увійшли роботи, які створили Дарія Цибульська, Поліна Миколаєнко, Марія Шевчук, Інга Дудаш, Вероніка Мейська, Іванна Заставецька, Ілона Калашник, Злата Кульчицька, Софія Чоловічок, Вероніка Слободян, Тамара Слободян, Аліса Галько, Анна Бойко, Олександр Євчин, Евеліна Шульковська, Ірина Гарбарчук, Софія-Марія Стадник, Діана Теслюк, Єлизавета Орлова, Анастасія Гомон, Яна Бутковська, Анастасія Кураш, Вікторія Борщівська, Романна Валіон, Яна Бердей, Дарина Кушнір, Олеся Бетлей, Софія Паславська, Марта Кекот, Антоніна Чорна, Діана Марценюк, Софія Осадко, Анна Куземська, Ольга Бойко, Анастасія Кравець, Наталя Давидович, Володимир Малярчук, Катерина Гомілка.
Враженнями від альбому-каталогу «Сім видатних композиторів Тернопільщини в мистецьких витворах юних художників» діляться:
- Сергій Маловічко, керівник Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, кандидат мистецтвознавства, доктор філософіі Ph.D, доцент, голова Тернопільського обласного творчого осередку Національної всеукраїнської музичної спілки: «Альбом-каталог «Сім видатних композиторів Тернопільщини в мистецьких витворах юних художників» є унікальним доробком, в якому синергія духовного, мистецького проявляється у яскравому ореолі. У контексті світобачення юних митців і досвідченого викладача-художника Богдана Федоріва зачаровують тематичні мотиви картин і малюнки юних художників. Тому з великим захопленням хочу констатувати знакову цінність альбому-каталогу, в якому вплетені історико-краєзнавчі, культорологічні, музикознавчі аспекти пізнання, духовного та професійного спадку, що залишили нам славетні постаті Тернопільщини».
- Оксана Поберейко, голова циклової комісії дизайну Тернопільського кооперативного фахового коледжу, викладачка художніх дисциплін: «Даний альбом безумовно є особливим мистецьким витвором, який у власний спосіб розкиває красу Тернопільщини зокрема і українського мистецтва загалом, адже сучасні його творці й надалі черпають своє натхнення з глибини національної скарбниці нашого краю».
- Олег Герман, заслужений діяч мистецтв України: «Дивовижна мелодія образів споглядається крізь призму дитинного сприймання. Постаті наших славетних земляків, що зоставили на партитурі часу незнищені сліди своєї творчості, оживають перед нами у роботах юних художників та мистецьких інтерпретаціях їх наставника Богдана Федоріва. Воістино все бачиться барвистим букетом щирої поваги та вдячності за можливість називати себе земляками велетів музики світового виміру. Діти, відчувши це у звучанні їх творів, передали образність своїх почуттів».
Творча команда, яка створила це унікальне видання: Богдан Федорів та Наталія Букало — автори ідеї, Катерина Букало — дизайнерка альбому-каталогу, викладачка Тернопільського кооперативного фахового коледжу, англомовний переклад зробила Ольга Кметь, випускниця та викладачка, яка працювала в коледжі, QR коди створював викладач відділу «Народні інструменти» Денис Драгомирецький.
Побачити альбом, прочитати, ознайомитися із творчістю композиторів та художників можна за QR-кодом: