20Марія Чорненька, викладачка-методистка Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, розповіла про роботу поетичного гуртка «Зав’язь»  під час науково-практичного семінару   обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури закладів фахової професійної освіти Тернопільської області.

«Ефективні стратегії навчання української мови та літератури в кризових умовах» — такою була тема онлайн-зустрічі педагогів, у якій взяли участь 50 викладачів української мови. Науково-практичний семінар включав  і роботу в групах, і доповіді на актуальні теми, і обмін досвідом, і обговорення нових підходів до навчання, і особливості організації освітнього процесу в умовах війни, ефективні стратегії навчання української мови та літератури,  формування мотивації до навчання і підвищення мотивації студентів до читання.

Марія Чорненька презентувала роботу поетичного гуртка, який діє уже упродовж 15 років та об’єднує талановитих студентів коледжу.

«Називається гурток» Зав’язь», тому що тут роблять перші поетичні спроби наші студенти, — розповіла викладачка. —  Вони читають свої поезії, ми їх обговорюємо,  аналізуємо, читаємо кращі зразки поетів сучасності. Студентам подобається. І для них це важливо, адже чимало наших вихованців не тільки опавновують музичне мистецтво, а й створюють власні авторські пісні».

За словами Марії Чорненької,  гурток не існує сам в собі, а зумів вийти «у світ», і це стимулює студентів до вдосконалення поетичного слова та свого таланту. «Разом із викладачем  Богданом Маюком ми видали збірку поезій студентських віршів «Мелодії торкаюся вустами». Співпрацюємо із письменницею  Валентиною Семеняк, яка  кращі вірші студентів друкує в газеті «Вільне життя», журналах «Тернопіль», «Літера».  Зараз робимо стінгазету із віршами наших студентів.  Відрадно, що випускники коледжу, які були нашими гуртківцями,  а саме Віталія Грицак і Наталя Житницька, видали уже свої поетичні збірки», — поділилася досвідом Марія Чорненька.

Під час презентації викладачка прочитала вірші гуртківців та свої поетичні твори.

2122

23

 

Tags: , ,

Add Your Comment