119На цьому наголосила директор Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької Лариса Римар, підбиваючи підсумки минулого року. «Незважаючи на виклики, пов’язані із пандемією COVID-19, нам вдалося зреалізувати усі пріоритетні задуми та удосконалити навчальний процес. І як результат – у 2020 році навчання завершили 75 студентів, з них 27 з відзнакою.  Найбільше за останні чотири роки, а саме  87% наших випускників,   минулого року продовжили навчання у закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівня акредитації. Викладачі та студенти Тернопільського мистецького фахового коледжу  ім. Соломії Крушельницької, незважаючи на обмеження через пандемію,  провели  у 2020 році чималу кількість культурно-мистецьких заходів, частина з яких відбувалася онлайн», — розповіла керівниця закладу.

У 2020 році, відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту», Тернопільський музичний коледж імені Соломії Крушельницької був перейменований у Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької. Відповідне рішення прийняла Тернопільська обласна рада.

З першого вересня при мистецькому коледжі почала функціонувати Мистецька школа,  в якій діє музичний та образотворчий відділи. Так, у жовтні до «Дня художника» було проведено День відкритих дверей мистецької школи. Вдалося реалізувати ще один задум – у навчальному закладі почав діяти центр підвищення кваліфікації для педагогів мистецьких закладів Тернопілля. Такий перший в Україні досвід став успішним – підвищувати кваліфікацію зголосилося майже 400 викладачів.

Окрім цього у мистецькому коледжі функціонують школа-студія педагогічної практики та підготовчі курси до вступу в коледж, на яких навчаються майбутні абітурієнти.

У мистецькому коледжі в даний час працюють 11 предметно-циклових комісій: «Загальноосвітні, гуманітарні та соціально-економічні  дисципліни»; «Фортепіано»; «Оркестрові струнні інструменти»; «Оркестрові духові та ударні інструменти»; «Народні інструменти»; «Спів»; «Хорове диригування»; «Теорія музики»; «Музичне мистецтво естради»; «Загальне фортепіано»; «Концертмейстерський клас і камерний ансамбль».

У 2020 році вперше проведено набір для підготовки фахового молодшого бакалавра на основі базової та повної загальної середньої освіти за спеціальністю  «Музичне мистецтво».

У навчальному закладі працює 122 штатних педагогічних працівники. З них: 7  – заслужені діячі мистецтв України, 3 – заслужені артисти України,  7 – заслужені працівники культури України; 35 — викладачі-методисти,  96- викладачі вищої категорії.  Також до навчального процесу залучені 39 сумісників. З них: 1 – заслужений діяч мистецтв України, 2 – заслужений артист України, 13 – спеціалістів вищої категорії.

Викладачі коледжу постійно підвищують свій фаховий рівень, беруть участь в роботі всеукраїнських та обласних конференцій, семінарів, конкурсів, методоб`єднань закладів фахової передвищої освіти Тернопільської області, відвідують майстер-класи провідних педагогів вищих навчальних закладів України та зарубіжжя. Підвищення кваліфікації викладачів здійснюється на базі Рівненського центру підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Викладачі ведуть методичну роботу в коледжі (розробка, рецензування навчальних програм, методичних посібників, рекомендацій, проведення відкритих занять).

У 2020 році коледж додатково оснащено аудіовізуальною апаратурою, комп’ютерами, копіювальною технікою, придбано нові інструменти  та обладнання на загальну суму 1547,2 тис. грн. Важливу роль  у забезпеченні  освітнього процесу  відіграє робота бібліотеки і читального залу. В коледжі створено необхідний бібліотечний фонд, комплекси методичного забезпечення навчальних дисциплін спеціальності. Є в наявності необхідне обладнання та устаткування. Також минулого року зусиллями дирекції коледжу організовано належну роботу архіву коледжу.

Викладачі спільно зі студентами надають методичну допомогу закладам культури і освіти у підготовці та проведенні культурно-мистецьких заходів. Силами студентів і викладачів проводиться профорієнтаційна робота, концертно-шефська діяльність.

На базі Тернопільського мистецького фахового коледжу ім.Соломії Крушельницької щороку  відбуваються творчі конкурси серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області: «Творчість юних», «Конкурс піаністів ім. В. Барвінського», «Піаністи Тернопілля», «Конкурс пам΄яті братів Теленків», «Обласний конкурс молодих трубачів ім. М. Старовецького», «Міжнародний конкурс молодих трубачів ім. М. Старовецького», олімпіада з музично-теоретичних дисциплін.

З ініціативи дирекції коледжу започатковано Відкритий конкурс піаністів «На батьківщині Василя Барвінського» і Відкритий конкурс вокалістів та хорових колективів ім. Соломії Крушельницької.

У коледжі, в місті та області проводяться концерти класів викладачів та творчих колективів. Протягом останніх років  в коледжі та за його межами було дано понад 300 концертів для громадськості міста і області. Силами студентів та викладачів коледжу щорічно проводиться цикл концертів під назвою «Тернопільські музичні вечори» за участю симфонічного, духового, камерного оркестрів, оркестру народних інструментів, хору, капели бандуристок, різних ансамблів та солістів.

В 2020 році було проведено низку творчих проєктів та концертних заходів в стінах коледжу («Файна Маланка у файному коледжі», вечір до Дня Валентина «Неймовірні історії кохання», «Битва хорів» до Дня коледжу, виховні бесіди з о.Василем Мокрицьким, участь у ХХ–му радіодиктанті національної єдності, виставка студентської поезії, фотовиставка до Міжнародного дня студента).

Наш коледж був активним учасником проєкту «Рік бандури в Тернопільській області».  Зокрема, викладачі та студенти взяли участь у презентації Року бандури в Українському Домі «Перемога» (26.02.2020 р.) та в онлайн-концерті «Зіновій Штокало у свічаді бандурного мистецтва» (11.06.2020 р.).

У період карантину Тернопільський мистецький фаховий коледж ім. Соломії Крушельницької провів серію онлайн-концертів з телеканалом «Тернопіль-1» з прямою трансляцією на телеканалі  та соцмережах: «Тиждень музичного антивірусу. Позитивом переможемо», а також низку тематичних онлайн-концертів – до Дня матері, Дня примирення, Дня вишиванки, дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України тощо. Окрім цього було здійснено запис концерту кращих випускників коледжу, який транслювався на телеканалі TV-4 27 червня 2020 року. У травні був підготовлений відеозвіт школи — студії педпрактики.

З 16 листопада по 14 грудня 2020 року вдалося зреалізувати ще один проєкт —  аудіозапис  ста п’ятдесяти мистецьких пісень українських композиторів за співпраці Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької, Тернопільської обласної філармонії, UKRAINIAN ART SONG PROJECT (Канада), Павла та Лариси Гуньок (Велика Британія).

Усі ці заходи, конкурси, мистецькі проєкти, у яких беруть участь студенти та художні колективи та які організовує наш навчальний заклад, висвітлюються на офіційному сайті коледжу (tmc.te.ua) та на сторінках коледжу в соціальних мережах Facebook, Instagram.

Сюжети про заходи, мистецькі події, які ініційовані Тернопільським мистецьким фаховим коледжем ім. Соломії Крушельницької,  а також  сюжети про досягнення студентів коледжу висвітлюються  на місцевих телеканалах Т-1 та TV-4.

За час свого існування коледжем випущено 5 448 фахівців. Серед них лауреати та дипломанти Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів, народні та заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтв, доктори і кандидати наук, доценти і професори, ректори та директори мистецьких навчальних закладів та закладів культури, артисти та солісти оперних театрів, оркестрів і філармоній України, Європи, Америки, Австралії, диригенти, композитори, музикознавці, фольклористи, актори Тернопільського обласного українського академічного драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, обласної філармонії, директори і викладачі музичних та загальноосвітніх шкіл, керівники аматорських колективів.

Єдиний на Тернопільщині професійний музичний мистецький фаховий навчальний заклад дав путівку у життя багатьом талановитим юнакам та дівчатам, які згодом досягли висот майстерності.

Звіт за 2020 рік та перспективи діяльності на 2021 рік тут — http://tmc.te.ua/zvity/z-v-i-t-pro-diyalnist-ternopilskoho-mystetskoho-fahovoho-koledzhu-u-2020-rotsi-ta-priorytetni-napryamky-diyalnosti-na-2021-rik/

100106

107110

113114

118124

101102

103

104

105109

111

112

117120

122123

115126

Мітки: , ,