IMG-3600

22-23 грудня відбудеться ІІІ відкритий онлайн-конкурс вокалістів та хорових колективів імені Соломії Крушельницької. Цього року Конкурс відбудеться у номінаціях солісти-вокалісти та
бандуристи-співаки (номінація вводиться на відзначення Року бандури в Тернопільській області та 100-річчя видатного бандуриста Зеновія Штокалка. Переможці у цій номінації будуть нагороджені спеціальними відзнаками). Генеральний партнер Конкурсу Компанія IN-JAZZ. Прийом заявок до 20 грудня 2020 року. Деталі про умов участі в Положенні про Конкурс.

ПОЛОЖЕННЯ

ІІІ Відкритого конкурсу вокалістів та хорових колективів імені Соломії Крушельницької у 2020 році

ІІІ Відкритий конкурс вокалістів та хорових колективів імені Соломії Крушельницької (далі Конкурс) заснований Благодійним фондом «Соломія» у партнерстві з Тернопільським мистецьким фаховим коледжем ім. Соломії Крушельницької (предметно-циклові комісії «Спів» та «Хорове диригування») та факультету мистецтв ТНПУ ім. В.Гнатюка за підтримки Тернопільської обласної ради, Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської міської ради, Управління культури Тернопільської облдержадміністрації, Тернопільського обласного методичного центру народної творчості, Всеукраїнської музичної спілки, Всеукраїнського хорового товариства ім. М. Леонтовича, Тернопільської обласної філармонії, Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, UKRAINIAN ART SONG PROJECT, Компанії IN-JAZZ

1. МЕТА КОНКУРСУ:

 • вшанування всесвітньовідомої української співачки, уродженки Тернопільщини Соломії Крушельницької;
 • збереження і пропаганда кращих зразків української пісенної творчості;
 • виявлення нових, яскравих творчих особистостей і популяризація їхньої діяльності;
 • поширення досягнень українського та світового вокального й хорового мистецтва;
 • залучення до хорового виконавства талановитої, обдарованої молоді;
 • пропаганда, підтримка та розвиток вокально-хорового мистецтва;
 • встановлення нових дружніх контактів між учасниками конкурсу та обмін досвідом;
 • розвиток професійного вокального та хорового мистецтва в області та Україні.

2. ТЕРМІНИ, УМОВИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

 1. Конкурс проводиться щороку в різних номінаціях.
 2. Підготовку та проведення Конкурсу здійснює Благодійний фонд «Соломія» та Тернопільський мистецький фаховий коледж ім. Соломії Крушельницької.
 3. У 2020 році Конкурс проводиться у таких номінаціях:солісти-вокалісти;
  бандуристи-співаки (номінація вводиться на відзначення Року бандури в Тернопільській області та 100-річчя видатного бандуриста Зеновія Штокалка. Переможці у цій номінації будуть нагороджені спеціальними відзнаками).

4. ІІІ Відкритий конкурс вокалістів та хорових колективів імені Соломії Крушельницької відбуватиметься 22-23 грудня 2020 року дистанційно по відеозаписах у номінації солісти-вокалісти та бандуристи-співаки в наступних вікових категоріях:

від 10 до 12 років включно – перша вікова категорія;
від 13 до 14 років включно, учні мистецьких шкіл – друга вікова категорія;
від 15 до 16 років включно – третя вікова категорія;
віком від 17 до 18 років включно, студенти 3-4 курсів мистецьких закладів I-II рівня акредитації — четверта вікова категорія;

від 19 до 24 років – п’ята вікова категорія; від 25 до 34 років – шоста вікова категорія.

5. Для участі в конкурсі необхідно заповнити Анкету-заявку до 18:00 20 грудня 2020 року.

До заявки додаються:

стисла творча біографія учасника (не більше 1⁄2 сторінки А4);
скан-копія паспорта (свідоцтво про народження) учасника;
кольорове фото учасника (роздільної здатності 1920-1080, в форматі JPEG); скан-копія ідентифікаційного коду учасника;
скан-копія квитанції про оплату реєстраційного грошового внеску; відеозаписи творів згідно програмних вимог відповідної категорії (HD або

FullHD горизонтального формату. На початку запису слід назвати своє ім’я, прізвище та вікову категорію)

7. Конкурсні оцінювання відбуваються по відеозаписах творів, згідно програмних вимог відповідної вікової категорії, що виконують учасники під супровід фортепіано, бандури або “a capella”.

3. ПРОГРАМНІ ВИМОГИ

Номінація солісти-вокалісти

Програмні вимоги першої та другої вікової категорії (від 10 до 12 років включно — перша вікова категорія; від 13 до 14 років включно — друга вікова категорія):

Арія, романс або пісня на вибір учасника.

Українська народна пісня.

Програмні вимоги третьої та четвертої вікової категорії (від 15 до 16 років включно — третя вікова категорія; від 17 до 18 років включно – четверта вікова категорія):

Арія з опери зарубіжного або українського композитора

Мистецька пісня українського композитора.

Програмні вимоги для номінації солісти-вокалісти п’ята та шоста вікові категорії (від 19 до 24 років – п’ята вікова категорія; 25 до 34 років — шоста вікова категорія):

Арія з опери зарубіжного або українського композитора
Мистецька пісня українського композитора.

Номінація бандуристи-співаки

Програмні вимоги першої та другої вікової категорії (від 10 до 12 років включно — перша вікова категорія; від 13 до 14 років включно — друга вікова категорія):

Два різнохарактерних вокальних твори у супроводі бандури.

Програмні вимоги третьої та четвертої вікової категорії:

(від 15 до 16 років включно — третя вікова категорія; від 17 до 18 років включно – четверта вікова категорія)

Вокальний твір українського композитора або романс.
Українська народна пісня.

4. РЕГЛАМЕНТ КОНКУРСУ

 1. Для встановлення результатів конкурсу формується Журі.
 2. До складу Журі запрошуються провідні діячі музичного мистецтва України та зарубіжжя.
 3. Виступи конкурсантів оцінюються за такими критеріями:художній рівень репертуару;
  оригінальність інтерпретації;
  дотримання стилістики творів;
  майстерність виконання (виразність, емоційність, драматургія, інтонація, динаміка і т. д.);сценічна культура.
 4. Результати оголошуються по закінченні прослуховувань усіх учасників категорій.
 5. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.
 6. Для нагородження переможців Конкурсу формується преміальний фонд за рахунокблагодійних внесків учасників, юридичних та фізичних осіб.
 7. Переможці визначаються у кожній віковій категорії. У залежності від досягнутихконкурсантами результатів і в межах встановленої кількості премій журі має праворозділити премії, присудити не всі премії.
 8. Журі має право присудити дипломи: учасника конкурсу, за кращу роботухормейстера, за кращу роботу концертмейстера, інше.
 9. Оргкомітет, громадські та інші організації, спонсори мають право встановлюватиспеціальні призи та премії учасникам конкурсу. Всі нагороди погоджуються з журі.
 10. Володар Гран-прі та лауреати І-ІІІ премій зобов’язані брати участь у заключнихзаходах конкурсу, за умови їх проведення офлайн, безкоштовно.

11.Робота конкурсу висвітлюється в ЗМІ (друковані видання, радіо, телебачення,

інтернет) та на сторінках конкурсу в соціальних мережах.

*До Регламенту Конкурсу за рішенням Оргкомітету можуть бути внесені зміни.

5. ФІНАНСОВІ УМОВИ КОНКУРСУ

 1. Конкурс проводиться за рахунок благодійних внесків учасників, юридичних та фізичних осіб.
 2. Благодійний внесок за участь конкурсі становить 300 гривень з особи у всіх номінаціях.
 3. Оплата внеску у Фонд конкурсу для всіх учасників проводиться в національній валюті України на рахунок Благодійного фонду «Соломія»: ЄДРПОУ/ДРФО 25935631, р/р UA973387830000026002055115019 в АТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 338783, ЄДРПОУ банку 14360570, призначення платежу: Благодійний внесок за участь у конкурсі від_____(вказати П.І.П. учасника або П.І.П).
 4. Оргкомітет використовує кошти внесків на:
  призовий та нагородний фонд конкурсу;
  послуги з технічного забезпечення конкурсних заходів;
  оплату творчої роботи журі, ведучих, режисерсько-постановочної групи; виготовлення фестивальної символіки та друкованої продукції;
  видатки на роботу оргтехніки, інтернету та інше;
  оплату фото- та відеозйомки.
 5. Учасники конкурсу не отримують грошових винагород як за виступ на конкурсі, так і за використання записів колективів-учасників і трансляцій їх виступів.
 6. Оргкомітет Конкурсу має ексклюзивне право на реалізацію та розміщення в інтернеті аудіо- відеозаписів конкурсних прослуховувань та заключного концерту лауреатів.

7. Беручи участь в Конкурсі, Учасник і його законні представники надають оргкомітету конкурсу право безстроково відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» (далі по тексту “Законодавство”): отримувати, збирати, обробляти, реєструвати, накопичувати, зберігати, змінювати, відновлювати, використовувати, поширювати і передавати інформацію, яка, відповідно до вимог Законодавства, становить персональні дані. Фактом участі в Конкурсі і виконанням своїх дій відповідно до Положення, Учасник підтверджує вірність наданої інформації.

6. ДИРЕКЦІЯ КОНКУРСУ

Директор конкурсу — РИМАР Лариса Іванівна, голова правління Благодійного фонду «Соломія», директор Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької, тел.+38(0352) 52-40-04

Заступник директора конкурсу, координатор конкурсу у номінації «Солісти-вокалісти», голова предметно-циклової комісії «Спів» Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької – ДАРЧУК Вадим Володимирович, тел. (038)0679043556

Координатор конкурсу в номінації «Бандуристи-співаки» — заслужений артист України , доцент Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка – ГУБ’ЯК Дмитро Васильович, тел. (038)0679490348

Координатор конкурсу – ЯВОРСЬКА Оксана Ігорівна, викладач Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької тел. (038) 0991883963

Анкета-заявка для участі в конкурсі: https://forms.gle/mZKDWjL8MYu9SCHo8

Сайт Конкурсу: www.tmc.te.ua

Сторінка конкурсу у соцмережі Facebook https://www.facebook.com/krushelnytska

Про мистецьку пісню: https://drive.google.com/file/d/1AbpsJc79jUE8GGhHAxRbN- Ia4YXAw7ZS/view?usp=drivesdk

Електронна адреса конкурсу: fondsolomiya@gmail.com